Pedagog, pedagog specjalny,psycholog

PEDAGOG,

mgr Anna Koprowska  - godziny pracy w od 28.05.2024 r.

Dzień tygodnia

 Poniedziałek

 Wtorek

 Środa

 Czwartek

 Piątek

Godziny

08.00 - 10.00

09.00 - 10.00

12.45 - 14.45

11.45 - 12.45

11.45 - 12.45

08.00 - 10.00

 

 

 

PEDAGOG SPECJALNY

mgr Gabriela Kasprzak, mgr Magdalena Kowalska - godziny pracy w roku szkolnym 2023/2024

Dzień tygodnia 

 Poniedziałek

 Wtorek

 Środa

 Czwartek

 Piątek

Godziny

13.30-15.30

14.30- 15.30

  8.00 - 10.00

  13.30-14.30

    --------------

    14.30-15.30

 

 PSYCHOLOG

mgr Aleksandra Pietruszka - godziny pracy w roku szkolnym 2023/2024

Dzień tygodnia

Poniedziałek

Wtorek Środa Czwartek Piątek

Godziny pracy

 

 --------   --------   14.00 - 16.00  --------- 13.00 - 16.00 

 

Zwróć się do nas, gdy:

• Nie możesz odnaleźć się w grupie rówieśników,

• Masz problemy w domu i nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić,

• Nie wiesz, jak rozwiązać kwestie sporne z nauczycielem,

• Chcesz podzielić się swoimi refleksjami, „wygadać się”, znaleźć wsparcie.

Wiedz, że nie jesteś sam. Możemy Ci pomóc poprzez nawiązanie kontaktu z instytucjami, z którymi współpracujemy – Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczna, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, Sądem Rodzinnym, Policją, Stowarzyszeniem na rzecz osób uzależnionych i ich rodzin.

NAJWAŻNIEJSZYM CELEM PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO JEST ZAPEWNIENIE UCZNIOM OPIEKI PEDAGOGICZNEJ, WSPARCIA DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI.

W RAMACH PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO REALIZOWANE SĄ NASTĘPUJĄCE ZADANIA:

* Podejmowanie działań profilaktyczno- wychowawczych, wynikających z programu wychowawczego i profilaktycznego szkoły w stosunku do uczniów z udziałem rodziców i nauczycieli.

* Rozpoznawanie indywidualnych potrzeb ucznia oraz analizowanie niepowodzeń szkolnych.

* Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy pedagogicznej dla uczniów, rodziców, nauczycieli.

* Określanie form pomocy pedagogicznej odpowiednio do rozpoznanych potrzeb.

PONADTO:

* porady dla rodziców - problemy rodzinne, wychowawcze,

* rozmowy terapeutyczne z uczniami i rodzicami,

* porady dla uczniów,

* prowadzenie zajęć terapeutycznych.

s 1
08.04.2024 uczniowie klas I-III brali udział w prelekcji Straży Miejskiej dotyczącej bezpieczeństwa na drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących poruszania się na hulajnogach elektrycznych. Kolejny temat dotyczył zachowania wobec osób nieznanych oraz jak zachować się wobec zwierząt z nauką pozycji "na żółwia", która chroni nas przed atakiem obcego psa.

Bagz
Nowy niebezpieczny wyrob dostępny po 18 roku życia. Należy zwracać uwagę na saszetki u osób niepełnoletnich.

Przestrzegamy rodziców przed nowym produktem, który ma być niewinną alternatywy dla papierosów o zgubnym i niebezpiecznym działaniu.  Przypomina on pudełko na pastylki albo cukierki, znajdują się w nim 22 saszetki. Jedną z nich umieszcza się pod górną wargą, nie rozgryzając jej. Mimo podobnego kształtu daleko jej do gumy do żucia. (!)

 Uzależnieni od stymulującego związku chemicznego stopniowo zaspokajają w ten sposób głód nikotynowy. 


IMG 20230613 132002 1         W dniu 13.06.2023r. Pani Gabriela Kasprzak (pedagog specjalny, nauczycielka zajęć rewalidacyjnych) przeprowadziła lekcję otwartą w klasie 6a pt. Stres - jak sobie z nim radzić? Była to lekcja zrealizowana w ramach Programu Aktywna Tablica. W lekcji uczestniczyła Pani Dyrektor Renata Miler oraz nauczyciele - Pani Alina Pochcioł i Pani Monika Skoruch, Pani Agnieszka Kaczmarska.

Do obserwowania zajęć zaprosiliśmy partnerską szkołę z Sosnowca, która łączyła się z nami za pośrednictwem internetu. Podczas lekcji wykorzystano tablicę interaktywną, projektor oraz laptop. Uczniowie dowiedzieli się m.in. czym jest stres, jakie są konsekwencje długotrwałego stresu oraz poznali kilka technik radzenia sobie z nim.

IMG 36701 listopada br. na cmentarzu w Zdroju wolontariusze naszej szkoły wraz z opiekunem wolontariatu, panią Agnieszką Kaczmarską zbierali pieniądze na Hospicjum Domowe. Wśród kwestujących wolontariuszy byli: Marek Kucaj, Natalia Bernacka, Marta Bernacka, Dżesika Stolica, Wiktoria Moroz i Mateusz Mryka.

Uczniowie ciepłymi słowami zachęcali wszystkich odwiedzających cmentarz do włączenia się w tę akcję. Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju chętnie wrzucali datki do specjalnie oznakowanych puszek, otrzymując w zamian naklejkę Hospicjum.

Warto pamiętać, że akcja Pola Nadziei polega nie tylko na pozyskiwaniu środków finansowych potrzebnych na opiekę nad chorymi w ostatnich chwilach ich życia, ale również na szerzeniu idei hospicyjnej oraz uwrażliwieniu dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka.

Wolontariusze, dziękuję Wam, że mogę zawsze na Was polegać! Jestem przekonana, że w przyszłym roku nie zabraknie Was podczas kolejnej kwesty na Hospicjum.

Serdecznie dziękuję za Waszą bezinteresowną pomoc!!!

Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy pobrać w gabinecie pedagogów szkolnych i wypełniony wraz z odpowiednimi załącznikami dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.09.2018 r. (poniedziałek) do godz. 12.00.  

Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Jastrzębie-Zdrój

https://bip.jastrzebie.pl/uchwala/51351/uchwala-nr-ix-58-2017

Podkategorie

Młodzi ludzie, zwłaszcza dzieci i młodzież chłoną świat dużo intensywniej, niż dorośli. Ich świat kształtuje się każdego dnia; zdobywają nowe wzorce zachowań, kształtując w ten sposób samych siebie - niepowtarzalne i wyjątkowe jednostki. Ważne jest, byśmy wszyscy - zarówno młodzież jak i ludzie dorośli - poszukali takich elementów naszego życia, które w sposób wartościowy sprawią, że wszyscy poczujemy (a w szczególności ci potrzebujący) sens współistnienia. Wolontariat, czyli bezpłatna pomoc tym, którzy jej potrzebują, jest jednym ze sposobów, by tak się stało.

Opiekun szkolnej grupy wolontariuszy: Agnieszka Kaczmarska

Joomla templates by a4joomla
Joomla4 Appliance - Powered by TurnKey Linux